Spausdinti

Baltijos kelio 30-metis

 

2019-08-22 Vilniuje Vyriausybės rūmuose vyko Baltijos kelio 30-mečio šventinis paminėjimas. Renginyje dalyvavo Atkuriamojo Seimo Pirmininkas prof. Vytautas Landsbergis, LR Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis,  Baltijos kelio koordinatorius Arūnas Grumadas, kiti šios svarbios akcijos organizatoriai, užsienio šalių ambasadoriai, aktyviai LDK istorinės atminties organizacijų veikloje dalyvaujantys dr. Raimundas Kaminskas, kun. dr. Paulius Saulius Bytautas OFM, signatarė p. Birutė Valionytė, kiti svečiai.

Atkuriamojo Seimo Pirmininkas prof. V. Landsbergis paragino nepražudyti to, kas padaryta.

„30 metų. Padarėm. Susiėmėm už rankų ir padarėm. Po to jau svarbu tik neprapilti, nepaleisti ir vesti tolyn ir tolyn. Tai nėra lengva, tai nebuvo lengva ir tai lieka mums užduotis rytdienai ir ateičiai – nepražudyti, kas pasiekta, kas padaryta. Pasižiūri į tas nuotraukas ir matai jėgą – geros valios žmonių jėgą. Jie neatėjo kautis, nugalėti. Jie atėjo būti ir skelbti tiesą, širdį, teisingumą, ateitį, kokios žmonės yra verti. Būkime verti tų, kurie ir galvas, ir jėgas, pastangas dėjo, aukojo tam, kad būtų Lietuva. Kad vėl būtų ir visada būtų“, – pabrėžė V. Landsbergis.

Baltijos kelio koordinatorius Arūnas Grumadas pasidalijo atsiminimais apie to laikmečio įvykius.  Tuomet buvo planuojama, kad gyvoji žmonių grandinė sujungs bent 300 tūkst. žmonių, tačiau de facto susirinko milijonas.

Minėjimo dalyviams buvo pristatyta Baltijos kelio 30-mečiui skirto dokumentinio filmo „Nepakartojamas Baltijos kelias“ premjera, o šventinę nuotaiką kūrė A. Noviko grupė „Jazz Island“.

Baltijos kelias, įrašytas į UNESCO pasaulio atminties sąrašą, visuomet išliks mūsų atmintyje kaip unikalus šių laikų istorijos reiškinys, kuris parodė Lietuvos, Latvijos ir Estijos žmonių pasiryžimą siekti nepriklausomybės ir atkreipė pasaulio dėmesį į šią taikią kovą už laisvę.

  

Komentuokite

0
taisyklėmis ir sąlygomis.
  • Komentarų nerasta
Sukurta Komento