Spausdinti

Knygos „Atmink išėjusius“ sutiktuvės

A.J.Bajorų Chmieliauskų – Lopacinskų šeimų palikuonė, puoselėjanti istorinę atmintį, eilę metų kauptą archyvinę medžiagą sudėjo į knygą „Amink išėjusius“. Knygos sutiktuvės vyko Palangoje nuostabioje 1938 metų statybos viloje, kuri atrodo lyg nepaliesta laiko, kai ją atrestauravo puikūs meistrai. Vila randasi Palangos m. Birutės al., pušyne. Aplink ypač gausu senų, virš 20 m aukščio siekiančių pušų bei medžių. Šis jaukus gamtos prieglobstis, garantuoja gyventojams jaukumą ir privatumą. Kęstučio gatve paėjus vos 200 metrų prasideda kopos, todėl vilos gyventojai jaučiasi tarsi gyvenantys šalia privataus paplūdimio. Čia Angelė ir Algirdas atrado savo antrus namus, kur už lango čiulba paukščiai, klykauja žuvėdros, straksi voveraitės, atsėlina laputė. Angelė Ona tikisi, kad ūkanotomis,lietingomis dienomis šiuose namuose gims dar ne vienas kūrinys. 

 

Pagerbti Angelės Onos, švenčiančios gimtadienį ir padiskutuoti apie knygą, susirinko gausus būrys bendraminčių ir draugų iš visos Lietuvos. Šventėje dalyvavo kauniečiai: Šv. Adalberto – LDK – Riterių Ordino Maršalas Ričardas Algimantas Kliučinskas, dailininkė tekstilininkė Gertrūda Kliučinskienė, Laimonas Kliučinskas – Ordino Riteris, klaipėdietė bajorų Demontavičių palikuonė Zinaida su dukra Irute, panevėžietis LDK narys, fotomenininkas Steponas Kubeckas, Algirdo studijų kurso draugas kaunietis Algimantas Kliučius su žmona Rože Kliučiene, Angelė ir Algirdas vilniečiai. 

giminė

Už parašytą giminei taip reikalingą knygą, vaikai atsilygino savo pagarba ir dėmesiu. Sūnus Nerijus Jarmala ir marti Neringa padėjo išleisti knygą, dukra Sonata Jarmalaitė su šeima padovanojo tėvams turistinę kelionę. Tautinio kostiumo metams pažymėti Gertrūda Kliučinskienė apdovanojo knygos autorę Angelę Oną suvalkiečių tautiniu kostiumu. Zinaida visus svečius apdovanojo kaipėdietiškomis lauktuvėmis. Dėl vasaros ir užimtumo kiti  autorę sveikino telefoniniu  nuotoliniu būdu tai - LDK  Atminties rūmų vadovas Danielius Vervečka, Riterių Ordino kapitulos narys riteris Raimundas Charževskis, Kauno ceremonmeisteris riteris Kęstutis Kazimieras Ignatavičius  ir dar daug draugų, bei giminaičių, linkėdami sveikatos ir aštrios plunksnos. Prisimintos prieš du metus švęstos Angelės ir Algirdo auksinės vestuvės Palangoje. Visi vieningai pritarė, kad Palanga tinkamiausia vieta susirinkti iš visų miestų ir pažymėti reikšmingas datas. Po knygos aptarimo svečiai buvo pakviesti į restoraną, pasiklausyti nepakartojamo balso dainininko Vadimo Kamrazerio nekasdienės, šiltos muzikos. O šalia ošė raminanti jūra, kurią mylėjo ir mūsų protėviai. Buvo jauku ir gera, tarsi priartėjus prie praeities, prie amžinosios jūros ir gamtos.

Ona Druskytė

Komentuokite

0
taisyklėmis ir sąlygomis.
  • Komentarų nerasta
Sukurta Komento