Untitled Document

siena

Kūrybinio meno simpoziumo „Praeities artefaktai“ dalyviai kartu su LDK atminties rūmais stato paminklą Dubičiuose

 

2019-08-02/04 d. Dubičiuose įvyko LDK atminties rūmų organizuotas kūrybinis meno simpoziumas/pleneras „Praeities artefaktai“. Plenere dalyvavo menininkai: Gintaras Patackas, Saulius Kriščiukaitis, Arvydas Palevičius, Judita Liaudanskaitė ir Tautvydas Ragulskis. Simpoziumo/plenero vadovas ir kuratorius prof. Arvydas Palevičius.

Plenero metu menininkai kūrybinio įkvėpimo sėmėsi iš garbinga praeitimi dvelkiančių Dubičių vietovių ir istorinių įvykių. Čia netoliese stūkso Karalienės Bonos pilis (piliakalnis). Šalia Dubičių randasi vieno iš 1863m. sukilimo vadų Liudviko Narbuto  paskutinio mūšio laukas. Šią vietą liudija įrengtas  skulptūrų parkas. Pačiame Dubičių kaimo viduryje, sukilėlių bendro kapo vieta, kur 1933 m. pastatytas paminklas, o jo paminklinėje lentoje iškaltos sukilėlių pavardės ir šūkis „Už jūsų ir mūsų laisvę“. Šio paminklo autorius skulptorius ir architektas Antanas Vivulskis, kuris taip pat ir Trijų kryžių paminklo, esančio Vilniuje, autorius.

Plenero dalyviai surengė sukurtų kūrinių parodą, eksponuodami juos ant senųjų trobų sienų. Į parodos atidarymą atvyko LDK atminties rūmų direktorius Danielius Vervečka ir kiti garbingi asmenys. Parodos atidarymo metu, plenero dalyvis skulptorius Saulius Kriščiukaitis savo autorinę akmeninę skulptūrą „Rūpintojėlis“ įteikė LDK istorinę atmintį puoselėjančių organizacijų atstovui Danieliui Vervečkai, tam, kad šių organizacijų vardu būtų papildytas jau esamų Dubičiuose skulptūrų parkas. Simpoziumo/plenero dalyviai po parodos uždarymo, kartu su Dubičių bendruomenės nariais arklio traukiamo vežimo pagalba ir iškilminga procesija iš paskos, palydėjo skulptūrą į Dubičių bažnyčios šventorių.

Skulptūros pastatymu nuspręsta pažymėti dvi Lietuvos respublikai atmintinas datas: tai Liublino unijos 450 metų jubiliejaus ir Lietuvos taikos sutarties su Rusija datoms pažymėti. Taikos sutartis buvo pasirašyta 1920 liepos 12d. o jos priedu - patvirtintas Lietuvos ribų žemėlapis, reiškė pretenzijas į teritorijas, aplinką, žmones, savimonę. Šis žemėlapis pirmasis XXa. pasauliui pasakė kur yra Lietuva.

Skulptūrą, maloniai sutikus Dubičių Švč. Jėzaus Širdies parapijos adm. Almantui Kibirkščiui, nuspręsta artimiausiu metu pastatyti šios bažnyčios šventoriuje šalia kitų skulptūrų, skirtų istorinėms datoms atminti. Skulptūros postamento įrengimu ir jo pastatymu pagal Sauliaus Kriščiukaičio projektą geranoriškai apsiėmė rūpintis Dubičių bendruomenės atstovas Jaunius Grikšas.

Simpoziumo/plenero dalyviai planuoja artimiausiu metu išleisti sukurtų kūrinių katalogą.

Daugiau nuotraukų  >>čia<<

Šį projektą remia:

ŠV. ADALBERTO-LDK-RITERIŲ ORDINO RIČARDO KLIUČINSKO FONDAS

LDK KILMINGŲJŲ PALIKUONIŲ BENDRIJA

LDK PONŲ TARYBA

http://www.kaunorasytojai.lt/naujienos/kaunieciu-simpoziumas-pleneras-dubiciuose-spindulinga-praeitis-sena-skola-ir-salycio-taskai/

Komentuokite

0
taisyklėmis ir sąlygomis.
  • Komentarų nerasta