Untitled Document

siena

Signatarų genealogijos. 1918 m. Vasario 16 d. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarai

 

2023 m. vasario 23 d., ketvirtadienį, 12 val. LNM Signatarų namuose, Vilniuje  vyks knygos sutiktuvės - Visuomenei pristatoma Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugijos sumanyta ir išleista knyga „Signatarų genealogijos. 1918 m. Vasario 16 d. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarai“.

Monografijos sudarymą, leidybą inicijavo visuomeninė organizacija – asociacija Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugija. Kelerius metus Lietuvos ir užsienio archyvuose intensyviai dirbo keturiolika Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugijos narių, genealogijos tyrėjų, istorikų. Surasta naujų žinių apie signatarų kilmę, giminių ištakas, pavyko ištaisyti paplitusias faktų klaidas.

Parengti kiekvieno signataro genealogijos apžvalginiai straipsniai su šaltinių nuorodomis ir nuotraukomis. Remiantis archyviniais dokumentais, sudarytos signatarų genealoginės schemos. Knygoje publikuojamos metrikinių dokumentų kopijos, kurios yra išverstos į lietuvių kalbą iš lotynų, lenkų, rusų ir kt. kalbų.

Šios knygos išskirtinumas – dvidešimt Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų genealoginių schemų su apžvalginiais straipsniais, išsamios vietovardžių ir asmenvardžių rodyklės. Knygoje publikuojamos nuotraukos, kurios saugomos ne tik Lietuvos archyvuose, muziejuose, bet ir signatarų giminių rinkiniuose, tad dauguma jų bus spausdintos pirmą kartą.

Esame dėkingi už malonų bendradarbiavimą ir įvadinius tekstus  prof. Liudui Mažyliui, dr. Valdui Seleniui – maloniai laukiame atvykstant į knygos pristatymą.

Laukiama atvykstant knygos tekstų autorių, Signatarų giminių palikuonių, visuomenininkų, Lietuvos archyvų, muziejų atstovų,  LNM Signatarų namų mokslinių darbuotojų, knygos rėmėjų – visų, padėjusių išleisti šią unikalią savo turiniu knygą.

Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugija yra nepelno siekianti organizacija veikianti pagal LR asociacijų įstatymą, jos nariai dirbo visuomeniniais pagrindais.

Ruošiant leidinį, bendradarbiauta su VšĮ „Pasaulio lietuvių centras“ ir spaustuve UAB "Petro ofsetas", tarpe rėmėjų – Šv. Adalberto – LDK – riterių ordinas, LDK atminties rūmai, LDK ponų taryba, LDK kilmingųjų palikuonių bendrija ir šių organizacijų nariai.

Knygos tiražas – 700 egz., apimtis – 528 psl.

Metų eigoje, leidinį numatoma pristatyti renginių metu visoje Lietuvoje.

1. 2023 m. vasario 23 d., ketvirtadienį, 12 val. LNM Signatarų namuose, Pilies g. 26, Vilniuje, knygos pristatymo metu.
2. 2023 m. vasario 23-26 d.! Vilniaus knygų mugėje LITEXPO centre ; 3 salėje, Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugijos stendo nr. 3.25 B.
Kontaktas pasiteiravimui Tel. nr. +370 610 13627, Kristina Giedraitienė, LGHD vadovė.
 

Iki malonių susitikimų!

LGHD informacija

Komentuokite

0
taisyklėmis ir sąlygomis.
  • Komentarų nerasta