Untitled Document
 • liublino

  Liublino unija

  Dail. J.Matejko
 • zemelapis

  1613 m. žemėlapis

 • musis

  Oršos mūšis

 • veliavoa

  Suguldomos vėliavos. Juzefas Brandtas.

  16-17 a. konfliktas tarp Polish_Lithuanian sandraugos, kuri laimi ir Otomanų imperijos.

Šv. Jurgio ikona sėkmingai pasiekė Sirija

 

LDK ponų tarybos įgaliotasis ambasadorius Sirijai p. Amer Sodah maloniai pranešė, kad LDK ponų tarybos ir Kauno apskrities viešosios bibliotekos organizuotame simpoziume „Kilmingųjų indėlis į Lietuvos kultūrą ir meną“, skirto paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį Šv. Adalberto LDK riterių ordino įteikta Šv.Jurgio ikona su tikslu perduoti ją Saidnaya ir Maaloula krikščionių bendruomenėms Sirijoje sėkmingai įvykdyta. Gavus Antiochijos graikų ortodoksų bažnyčios patriarchato leidimą Šv. Adalberto LDK riterių ordino dovanota Šv. Jurgio ikona Saidnaya Šv. Dievo motinos moterų vienuolyno koplyčioje bendruomenės pamaldų metu buvo iškilmingai pašventinta ir perduota kaip planuota Maaloula krikščionių bendruomenės žiniai. 
P. Amer Sodah pažymėjo, kad dėl karo veiksmų ir kitų neramumų Sirijoje ikonos pristatymas užtruko, tačiau džiaugėsi ir atkreipė dėmesį, kad šią misiją įgyvendinti padėjo ne tik krikščionys, bet ir musulmonų tikėjimo žmonės, tačiau dėl situacijos Sirijoje jų pavardžių atskleisti negali. Taip pat ambasadorius pranešė, kad krikščioniškos bendruomenės vadovas p. Riyad Khabazah tikėjimo brolių Sirijoje vardu dėkoja Šv. Adalberto LDK riterių ordino nariams už šį nuoširdžiai parodytą dėmesį, kuris Juos stiprina ir tikisi kartu bendroje maldoje siekti, kad žemėje galų gale įsiviešpatautų taika ir ramybė bei tolimesnio bendravimo ir bendradarbiavimo su Šv. Adalberto -LDK riterių ordinu religinio ir istorinio paveldo puoselėjimo kelyje.

Bendruomenės lyderis p. Riyad Khabazah priminė istorinius faktus, kuomet gavę sultono apsaugą Saidnaya vienuolyne viduramžiais lankėsi žymūs Tamplierių ordino komtūrai bei riteriai ir pasiūlė ir mūsų ordino riteriams pratęsti šią tradiciją, aplankant stebuklingų gydomųjų galių turinčią Saidnaya Madonos ikoną, tačiau su šypsena pridūrė, kad šiuo metu užtikrinti kelionės saugumo riteriams tokio kaip anais piligriminiais laikais jis negalįs.

 

 

Komentuokite

0
taisyklėmis ir sąlygomis.
 • Komentarų nerasta