Untitled Document
 • liublino

  Liublino unija

  Dail. J.Matejko
 • zemelapis

  1613 m. žemėlapis

 • musis

  Oršos mūšis

 • veliavoa

  Suguldomos vėliavos. Juzefas Brandtas.

  16-17 a. konfliktas tarp Polish_Lithuanian sandraugos, kuri laimi ir Otomanų imperijos.

Pažymint tautinio kostiumo metus

2017-05-28 įvyko šventė, skirta nacionalinės tapatybės išsaugojimui, puoselėjimui, tautinio kostiumo metams, artėjančio Valstybės atkūrimo 100-mečiui pažymėti.

Nuotraukos Emilijos Giedraitytės ir Andriaus Krivicko.

12.00 val. Kauno šv. Jurgio kankinio bažnyčioje, Papilio g. 9, įvyko šventės dalyvių prisistatymas, sveikinimo kalbas pasakė Gertrūda Kliučinskienė ir Artūras Giedraitis,  Šv. Mišias aukojo br. kun. dr. Saulius Paulius Bytautas, Kauno šv. Jurgio konvento gvardijonas, vyko dalyvių koncertas (iš viso 13 tautinės muzikos ir šokių kolektyvų) ir gausi  dalyvių eisena: Šv. Jurgio bažnyčia, Maironio paminklas, Vilniaus g., Vytauto Didžiojo paminklas.
        Tautinis kostiumas yra vienas iš Tautos ir Valstybės simbolių, svarbi nacionalinės kultūros išraiškos forma. Šios šventės sumanytoja ir organizatorė ponia Gertrūda Kliučinskienė visą gyvenimą  puoselėjo tautinį kostiumą, yra daugelio tautinių šokių ir dainų kolektyvų kostiumų kūrėja ir bendraautorė. Už nuopelnus Kaunui ir Lietuvai kultūros srityje p. Gertrūda Kliučinskienė apdovanota Santakos garbės ženklu.
Kilmingų ir garbingų Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės šeimų palikuonė aktyviai dirba organizacijose, kurios puoselėja istorinę atmintį. Už nuopelnus šioje veikloje Šv.Adalberto-LDK-riterių ordino Dama Gertrūda Kliučinskienė, taip pat  Riteriai Kęstutis Kazimieras Ignatavičius ir Steponas Kubeckas, ceremonijos metu prie Vytauto Didžiojo paminklo Kaune, Laisvės alėjoje, apdovanoti Lietuvos globėjo Šv. Jurgio ordinais.         Apdovanojimus įteikė VšĮ LDK Atminties rūmai vadovas Danielius Vervečka. Popietės metu restorane „Miesto sodas“ skambėjo sveikinimo kalbos, vyko nuoširdus bendravimas tarp šventės dalyvių.
Žiūrėti S.Kubecko filmuotą medžiagą.

Komentuokite

0
taisyklėmis ir sąlygomis.
 • Komentarų nerasta